Tarihçe

Temelleri 1990 yılında atılan KALKIŞIM Şirketler Grubu, çeyrek asrı aşan yolculuğunda değişimin hep bir adım önünde giderek bulunduğu il olan Trabzon ve ülkesinin önde gelenlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Doksanlı yıllarda girmiş olduğu elektrik sektörüyle ve Teknik Elektrik ismiyle Alçak Gerilim(AG)-Orta Gerilim(OG)-Yüksek Gerilim(YG) elektrik plan, proje ve imalat işlerinin yanı sıra malzeme satışlarıyla başlayan serüveninde başarısını katlayarak devam ettirmiştir.

2000 yılında El-Mak San. Tic. Ltd. Şti.’nin kurulumu ile kendisinin yeni bir iş alanı olan hizmet sektöründe varlığını resmileştirmiştir. Bulunduğu ilin ve ülkesinin birçok yerinde kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektördeki birçok kuruluşta ihaleli hizmet alım işleri bunun yanında doğrudan temin olmak üzere birden fazla hizmet alım işini başarıyla tamamlamış çoğu insana iş imkânı sunmuştur. Başarılı bir şirket görünümü yakalamış ve yeni işleriyle hizmet vermeye de devam etmektedir.

2011 yılında  Kalkışım İnşaat firmasıyla inşaat & mühendislik sektöründe yer almak için de kollarını sıvamıştır. İnşaat sektöründe de başarılı işleri tarihine yazdırmayı başarmış ve yazdırmaya devam etmektedir.

2013 yılında El-Mak Grup ismiyle doksanlı yıllardaki elektrik konusundaki tecrübelerine yeni ismiyle devam etmektedir.

Gelişen ve değişen dünyayı yakından takip eden Kalkışım Şirketler Grubu turizm alanında da 2013 yıllarında Nisa Pansiyonlar zincirini kurmuştur.

2015 yılında Kalkışım Mühendislik & Mimarlık firmasını da kurarak proje tasarım ve mühendislik alanında kalkışım inşaatın destekleyici bir firma olarak inşaat sektöründe sıra dışı mimari işler ve mühendislik hesaplarla başarılı yürüyüşüne bir yıldız daha ilave etmiştir.

2015 yıllarının sonunda Kalkışım Tesisleri-Beyaz Saray Düğün Salonunun da açılışını yaparak turizm sektörüne bir katkı daha sağlamıştır.

Tüm faaliyet alanlarını uluslararası standartlara uyum ve sürekli gelişim amacını gözeten Kalkışım Şirketler Grubu, yakaladığı başarıyı zirvede tutmak ve her zaman geleceğin adımlarını şimdiden planlayarak çalışmayı kendisine ilke edinmiştir.